Aktualności
Jeden dzień w Pradze
Wycieczki zorganizowane
Wycieczki indywidualne
Foto przewodnik
 
 
Przewodnik po Pradze
jak dojechać do pragi samolotem autobusem pociągiem z przesiadkami wycieczki zorganizowane trasy z przewodnikiem wycieczki indywidualnie co zwiedzić w pradze hradczany mala strana most karola stare miasto nowe miasto josefov wyszehrad muzea w pradze muzeum techniki muzeum narodowe muzeum miejskie muzeum miniatur muzeum seksu muzeum tortur noclegi w pradze hotele pensjonaty hostele gdzie zjeść w pradze restuaracje bary szybkiej obsługi czas wolny w pradze dyskoteki kluby komunikacja miejska bilety metro tramwaje autobusy taksówki w pradze ciekawe linki
jesteś tutaj: strona główna > komunikacja miejska > bilety

Bilety na komunikację miejską

Legalne podróżowanie środkami komunikacji miejskiej jest możliwe dzięki ważnemu biletowi na przejazdy. Ponieważ cały system komunikacji miejskiej jest zintegrowany, wszędzie obowiązują takie same bilety, które są ważne nawet na odcinkach tras kolejowych w obrębie miasta i przedmieścia Pragi.

CENY BILETÓW
obowiązuje od 1 stycznia 2008 roku

Rodzaj biletuCenaUwagi
15 minutowy 18 CZK*4 stacje metra
75 minut26 CZK*75 minut w dni powszednie,
po 20.00 i w dni wolne od pracy 90 minut
24 - godzinny100 CZK24 h od chwili skasowania
3 - dniowy330 CZK72 h
5 - dniowy500 CZK120 h

*) Bilet kosztujący 18 koron umożliwia przejechanie 5 stacji metra (odliczając stację, na której dokonano skasowania biletu, czas pobytu w strefie płatnej metra, czyli za kasownikiem wynosi 30 minut) lub przejazd przez 20 minut autobusem lub tramwajem (według wyliczeń wynikających z rozkładu jazdy). Bilet za 18 koron nie pozwala korzystać z nocnych środków komunikacji.
**) Podstawowy bilet kosztuje 26 koron, umożliwia on jazdę dowolnym środkiem transportu przez 75 minut po skasowaniu. Od godziny 20.00 do godz. 5 rano, w soboty, niedziele i święta publiczne ważność tego biletu wynosi 90 minut.


Za dodatkowy bagaż, psy na smyczy w kagańcu oraz wózki bez dzieci płacimy 13 koron.
Zniżkę 50% posiadają jedynie dzieci, które nie ukończyły 15 roku życia oraz czescy emeryci.
Studenci nie posiadają zniżek na jednorazowe przejazdy komunikacja miejską, zniżki przysługują jedynie w przypadku posiadania biletu okresowego (miesięcznego lub kwartalnego).

Dzieci do lat 6 podróżują gratis.
Wszyscy inni muszą wykupić bilet za pełną kwotę.
W metrze rower lub jedną parę nart (koniecznie w futerale) przewozimy bezpłatnie - w ostatnim wagonie metra.
Bilety ogólnie nie są drogie, a ponieważ cała komunikacja miejska spięta jest w system zintegrowany, nie trzeba się martwić, że skasowało się zły bilet.
Metro, tramwaje i autobusy są kontrolowane przez ubranych po cywilnemu kontrolerów. Kary nie są duże (950 koron, jeśli kara zostanie zapłacona na miejscu kontrolerowi kosztuje tylko 500 czk), ale opór w ich zapłaceniu kończy się na posterunku policji.

NA SKRÓTY:

Jazda bez biletu nie opłaca się w Pradze. Kary są stosunkowo wysokie do ceny biletu.

© 2006-2023
Opieka merytoryczna: Praga - serwis informacyjny, projekt i wykonanie: Łukasz Struk